Vážení zákazníci, z technických důvodů bude naše pražská prodejna uzavřena ve středu 24. dubna a ve čtvrtek bude otevřeno jen do 14:30. Děkujeme za pochopení.

Sport climbing in Arco

Arco je a zůstává jednou z nejpopulárnějších lezeckých destinací v Evropě. Nový průvodce od Vertical Life Vám ukáže ty nejlepší terény pro sportovní lezení v Arcu. 131 skal. Popsané oblasti: Arco, Valle del Sarca, Valli Giudicarie, Trento, Rovereto.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 5778
999 Kč –5 % 949 Kč
Sport climbing in Arco
Sport climbing in Arco
999 Kč –5 %

V průvoci je anglicky, německy a itelsky popsáno 131 skal, devět z nich je publikováno poprvé. Všechny cesty jsou zakresleny na barevných fotografiích skal a jak už je zvykem u Vertical Life, jsoiu cesty popsány nejen pořadovým číslem v seznamu pod fotkou, ale i obtížností, takže konec konců pro rychlé hledání cesty jsou fototopa dostačující. Mateo Pavana a Luca Onorevoli ve spolupráci s místním prvovýstupci doplnili a rozšířili sbírku popisů lezeckých cest v širším okolí Arca. 

Pro rychlou volbu oblasti a skály je na začátku rychlý přehled ukazující ikonami základní parametry, jako orientace skály, sklon, vhodnost pro děti, délka přístupu, hodnocení, vhodné období k návštěvě a graf obtížnosti cest a označené jsou i nově zařazené skály. Také je třeba říct, že některé skály z popisu zase zmizely z různých důvodů, třeba nesouhlasu majitele pozemku a podobně. 

Každá oblast je uvozena mapou skal v oblasti. Jednotlivé skály mají popis přístuopu, mapku a pak už jednotlivé fotografie se zakreslenými cestami a seznam cest s obtížností a délkou. Kniha je psaná tak, že počítá s využitím mobilní aplikace Vertical-Life. Na začátku je stírací nálepka, která obsahuje kód do apliikace, na jehož základě se vám v telefonu zpřístupní na tři roky data knihy včetně všech případných aktualizací. Z toho důvodu nejsou v knize GPS souřadnice. Na parkoviště ke zvolené skále vás navede aplikace v telefonu, pak už se musí použít popis a mapka v knize, nebo v aplikaci. Kdo se nechce taha s kilem papíru pod skálu, nemusí, pokud máte nabitý telefon.

Na konci jsou další přehledy oblastí, jako vhodné pro rodiny s dětmi, chráněné před deštěm, vhodné na léto, vhodné na zimu, nebo pro začátečníky a nakonec seznam klasických cest v obtížnostech od 6a do 9b.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Zahraniční
Oblast: Arco
Rok vydání: 2019
? Země: Itálie
jazyk: anglicky, německy, italsky
formát: A5, paperback
Typ: horolezecký průvodce
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 29.12.2017
+ Krásný průvodce známou lezeckou oblastí

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: