Kdo jsme

Kdo jsme?

Michaela Gladišová

gladisova-malaOd malička ji fascinuje příroda a už jako malá holka si představovala, že uvidí na vlastní oči přírodu a zvířata z dokumentů. První cestovatelský sen se jí splnil v 18, kdy rodičům řekla, že jede do Španělska, ale cesta vedla hned vedle (do Maroka). Od té doby procestovala přes 40 zemí všech kontinentů. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou, obor mezinárodní obchod. Cesta ji však vedla jinam. Koníček se jí stal povoláním a tak spolu s manželem Davidem založili nejprve web www.SvetBehu.cz a následně i časopis Svět běhu. Jejím koníčkem je kromě cestování a lásky k běhu, také rodina a jízda na koních.
V současnosti se kromě chodu zmíněných médií stará také o chod prodejny KnihyNaHory.cz.

 

David Gladiš

20180708_182250Procestoval přes 100 zemí světa, má 5 dětí a miluje čokoládu. Tyto 3 faktory zásadně ovlivňují jeho plánování dalších cest. Aby mohl spořádat kilogramy čokolády měsíčně, vydává se pravidelně na běžecké výpravy kolem 20 km i několikrát do měsíce. Dalším jeho koníčkem je lezení a vymýšlení zábavy svým dětem, jejichž věk se pohybuje v rozmezí 3-18 let. To vše ho dostatečně zaměstnává natolik, že už mu nezbývá čas na nic jiného. Vlastně jo. Na kafe.

 

 

Jirka Dolejší

moje-foto

 Moc necestuje, má rád knihy, hory,  mapy a pivo. V průsečíku vyjmenovaného leží jednak alpský region a taky prodej knih a map. Rád se tedy sápe po horách a když je čas, rodina a statek v pošumaví dovolí, pak se snaží, aby tento eshop fungoval a vzkvétal.