Alpenverein

Rakouský horský svaz – Österreichischer Alpenverein (ve zkratce ÖAV nebo také AV) sdružuje všechny zájemce a milovníky hor a horské přírody i všechny aktivně i sportovně založené osobnosti a rodiny.

Výhody členství v Alpenvereinu:ALPENVEREIN_austria_102

  • Celoroční pojištění do hor (Welt Weit Service) pokrývající turistiku, feraty, horolezectví, skialpinismus a další aktivity.
  • Slevy na horských chatách: minimálně 10 euro/noc (obvykle 50 % ceny) na stovkách alpských chat. Dále slevy i na dalších 1300 chatách ve Švýcarsku, Lichtenštejnsku, Francii, Itálii, Slovinsku a Španělsku.
  • Výhodné členství pro rodiny – děti / junioři zdarma: Při rodinném členství platí členské poplatky pouze rodiče nebo rodič. Členství zdarma získávají děti či studující mládež do věku 27 let (při současné platbě rodičů!)
  • Zdarma klíč od winterraumu

Přihláška k členství ve spolku Alpenverein

Zprostředkováváme členství v sekci Austria ve spolupráci s alpenverein.cz

 

Co je to Alpenverein?

Rakouský horský svaz - Österreichischer Alpenverein logo ÖAV ve zkratce ÖAV nebo také AV - sdružuje všechny zájemce a milovníky hor a horské přírody i všechny aktivně i sportovně založené osobnosti i rodiny. Je to sdružení dobrovolné, každý se stává členem tohoto svazu na základě svého dobrovolného rozhodnutí. Alpenverein je největší sportovní svaz v Rakousku, spravuje a ošetřuje 26 000 km horských cest a chodníků. Nabízí širokou paletu outdoorových a horských aktivit, stará se o více než 1000 oddílů dětí a mládeže. Pro členy Alpenvereinu je k dispozici rozsáhlý systém vzdělávání a kurzů. Součástí členství je i pojištění volnočasových aktivit. alpenverein.cz Rakouský horský svaz (Österreichischer Alpenverein) má 200 sekcí.

V Česku resp. Československu začala členství v Alpenvereinu nabízet společnost ALPY již v roce 1991. Členové Alpenvereinu, kteří se registrují přes alpenverein.cz, se stanou nově - od 1.9. 2022 -  členy sekce Praha-Austria. Exklusivně pro naše členy nabízíme mnoho výhod a bonifikací.

Mezi hlavní výhody členství v Alpenvereinu patří slevy na horských chatách v Alpách, nebo pojištění volnočasových aktivit. Členům registrovaným přes alpenverein.cz pak nabízíme mnoho dalších výhod (rychlé vyřízení členství, slevy při nákupu v outdoorových prodejnách, zdarma ubytování na 3 horských chatách v Rakousku či pomoc při likvidaci pojistné události).

Výhody členství

Stále platí, že členství pro následující rok platí při včasné registraci již od 1. září předchozího roku! Tedy  zájemce o členství na rok 2023 se může stát členem již 1. 9. 2022 s tím, že veškeré výhody tohoto členství (přehled výhod najdete níže na této stránce) platí již od okamžiku úhrady členských poplatků platných pro rok 2023, tj. již v průběhu září, října, listopadu či prosince roku 2022. Výhody spojené s tímto členstvím se mu tedy prodlužily o příslušný počet měsíců či týdnů v roce 2021. Výhody členství můžete tedy při úhradě členství využívat nikoliv pouze po dobu 12 resp. 13 měsíců, ale po dobu 16 resp. 17 měsíců.

Výrazné slevy při ubytování na všech chatách rakouského, německého a jihotyrolského Alpenvereinu (min. 10€ za noc). Dále slevy i na dalších 1300 chatách ve Švýcarsku, Lichtenštejnsku, Francii, Itálii, Slovinsku a Španělsku.
Seznam chat rakouského, německého a jihotyrolského Alpenvereinu najdete na www.alpenverein.at.
Tato výhoda platí pro všechny členy Alpenvereinu, bez ohledu na sekci, ve které jsou registrováni.

Celosvětově platné pojištění volnočasových aktivit pro členy Alpského klubu Alpenverein je neoddělitelnou součástí členství, tento systém pojištění zajišťuje pojistnou ochranu pro všechny členy ÖAV při úrazech ve volném čase.
Detailní informace o pojištění najdete na www.alpenverein.cz/pojisteni/.
Tato výhoda platí pro všechny členy Alpenvereinu, bez ohledu na sekci, ve které jsou registrováni.

Při rodinném členství platí členské poplatky pouze rodiče nebo rodič. Členství zdarma získávají děti či studující mládež do věku 27 let. Všechny výhody členství platí i pro neplatící členy rodiny, každý člen rodiny obdrží svůj průkaz.

Kompletní přehled výhod naleznete zde.

Kompletní podmínky pojištění najdete na stránkách alpenverein.cz

Kontakt