Everest trekking

Přehledný průvodce na všechny zásadní treky v oblasti Everestu, nejvyšší hory světa, v nepálském Himálaji. Včetně dvou tras z tibetské strany.

Dostupnost Skladem (2 ks)
Kód: 6677
629 Kč –4 % 599 Kč
Everest trekking
everest a trekkers guide frontcover
629 Kč –4 %

Trekingový průvodce po oblasti  Everestu v Himalájích v Nepálu, včetně údolí Thame, Lukly až Namche, základního tábora Everestu z Namche a Gokyo (trasa Cho la a Phortse), plus dvě trasy v Tibetu (trasa Rongbuk a údolí Kharta) ). Také popisuje nový trek Three passes  (z Dingboche do Namche přes Kongma La, Cho La, Renje La).

Magická, nejvyšší hora světa - Everest - má věčnou přitažlivost pro milovníky hor a klasický trek do základního tábora Everestu je vysoko na seznamu mnoha vysokohorských turistů, trekařů. tento průvodce, který byl po ničivém zemětřesení v roce 2015 podrobně zrevidován, zahrnuje nejoblíbenější trasu v údolí Khumbu, od Lukly přes Namche Bazaar a Gorakshep do základního tábora Everest a  na Kala Patthar, nejlepšího výhledového místa na Everest. Popisuje také klasickou trasu z Jiri do Lukly, kterou podnikli Tenzing Norgay a Sir Edmund Hillary, a také trek na sever k Gokyu s velkolepými jezery a vrcholem Gokyo Ri. A konečně, nový Three Passes Trek, také začínající v Namche, spojuje hlavní průsmyky a údolí v regionu.

Průvodce obsahuje návrhy na výlety do bočních údolí , radí, jak  strávt čas v Namche Bazaar, Pangboche, Dingboche či Gokyo. Najdete zde dva treky, které popisují přístup k Everestu z Tibetu - Tingri do Rongbuk Everest Base Camp a z Kharty do Kangshung Face.

Průvodce je nabitý základními radami o trekkingu v Himálajích, včetně plánování a přípravy, trekkingových formalit, zdraví a aklimatizace, jakož i poznámek o kultuře a fascinující historii regionu, díky čemuž je tento průvodce kompletní prohlídkou této oblasti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Nepál - turistické průvodce
Rok vydání: 2023
? Země: Nepál
typ: turistický průvodce
počet stran: 320
jazyk: anglicky
formát: 17 x 12 cm
vazba: odolná brožovaná s přebalem

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: