Legendární Karpatské hry vyjdou již po osmé!

karpatske-hryNa začátku prázdnin by mělo vyjít už 8. vydání knihy Karpatské hry od Miloslava Nevrlého. Tahle legendární knížka vznikla na začátku 80. let jako neformální průvodce po krásných rumunských horách a byla určena jen pro přátele. Kniha se samizdatově šířila a po sametové revoluci mohla konečně vyjít oficiálně ve skautském vydavatelství a to hned několikrát.

A co je na knize tak zvláštního? Je to opravdu netradiční turistický průvodce, kde se mísí poetický jazyk pana Nevrlého s jeho hlubokou odbornou erudicí při vyprávění vlastních zážitků z divokého a často osmělého putování po horách. Je dlužno říci, že jsou zde popisovány rumunské Karpaty před více než 50ti lety a to má také něco do sebe, v takovéto podobě je my už bohužel nezažijeme... Zásadní jsou však kapitoly, které obsahují "poutnické hry", životní hry, návody, jak hrát svůj život jinak, lépe. Třeba hra na poutníka s lehkým srdcem či na diamantové zdraví. Doteď si vybavuji konstatování, že bychom měli občas jíst z popelnic či mít na sobě dny jednu ulepenou roztrhanou košili a k jídlu mít pár kousků tvrdého chleba. Jednak to rozhodně našemu zdraví neuškodí, naopak nás to zocelí a také si pak budeme vážit blahobytu ve kterém žijeme.

Karpatské hry - to je to vyprávění o přístupu k životu, o radosti, svobodě, přátelství a lásce k přírodě a všemu živému.

Kniha by tedy měla být skladem v prní půlce července v dostatečném množství jak v brožované, tak ve vázané verzi a pokud Vás můj krátky popis nalákal, můžete objednávat již nyní zde.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení