Albánie

Průvodce Albánií přináší podrobné informace o ubytování, stravování a turistických informačních centrech, které jsou při cestování na vlastní pěst velice důležité. Kvalitní průvodce po Albánii, zemi orlů, bunkrů a dobrodruhů.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 9788074621536
598 Kč –4 % 569 Kč
Albánie
Albanie 2023
598 Kč –4 %

Od divokých 90. let minulého století se toho v Albánii hodně změnilo a v současnosti jde o jednu z nejzajímavějších turistických destinací celé Evropy, která láká jak velkolepými hrady či zachovalými středověkými kostely, tak odlehlými divokými oblastmi, které jsou jako stvořené pro outdoorové aktivity. V hlavním městě Tiraně najdete kromě připomínky komunistické minulosti spoustu rušných kaváren a mimořádně zajímavých muzeí. Na pobřeží Středozemního moře se pak můžete těšit na pláže, které se od těch nejvyhlášenějších liší jen podstatně menším počtem turistů.

Prohlédněte si „muzejní města“ Berat a Gjirokastra vyhlášená skvostnou osmanskou architekturou. Vydejte se na pěší výpravu hlubokými údolími mezi rozeklanými vrcholy Albánských Alp. Užijte si plavbu trajektem po jezeru Komani – jeden z nejlepších vodních zážitků na světě. Brouzdejte zbytky starobylého města Butrint, jednoho z nejvýznamnějších albánských archeologických nalezišť zapsaném na seznamu UNESCO. Zastavte se u Karavastské laguny nebo Prespanského jezera, kde můžete pozorovat pelikány kadeřavé.

Již šesté vydání průvodce po Albánii z nakladatelství Bradt je plně aktualizované a nabízí velké množství informací, praktických rad a doporučení, která oceníte na hlavních trasách i v odlehlých částech země. 

Z prestižní britské řady Bradt.

Ukázku z knihy si můžete prohlédnout ZDE.

Doplňkové parametry

Kategorie: Albánie - turistické průvodce, Albánie
Rok vydání: 2023
? Země: Albánie
Typ: turistický průvodce
jazyk: česky
počet stran: 331
formát knihy: 13x 20 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: