Vážení zákazníci, z technických důvodů bude naše pražská prodejna uzavřena ve středu 24. dubna a ve čtvrtek bude otevřeno jen do 14:30. Děkujeme za pochopení.

Tři chlapi na safari

Safari znamená cesta. Cesta do africké divočiny za zvířaty. Tři chlapi se vypravili do Tanzanie na safari a jeden z nich o tom napsal knihu plnou lvů, antilop a pakoňů.

Dostupnost Skladem (3 ks)
Kód: 66419
529 Kč –24 % 399 Kč
Tři chlapi na safari
Tři chlapi na safari titulka pro web
529 Kč –24 %

Safari znamená cesta. Cesta do africké divočiny za zvířaty. Tři chlapi se vypravili do Tanzanie na safari a jeden z nich o tom napsal knihu plnou lvů, antilop a pakoňů. Unese masajská stolička český zadek? Kdo byl první Evropan v kráteru Ngorongoro? Co chutná mouchám tse-tse? Kudy táhnou pakoně? A k čemu se v buši hodí čtyři kila rýže? Africké dobrodružství tří přátel představuje podmanivou krásu přírody i fascinující kulturu místních obyvatel. Cestopisné kapitoly doplňují pozoruhodné střípky z historie afrických objevů a zkoumání jedinečného ekosystému Serengeti. Nechte se pozvat do země, kde kráčí sloní stáda a táhnou nekonečná stáda zeber. Nechte se pozvat na safari.

Zde si můžete přečíst ukázku z knihy (formát pdf).

Byť je kniha Tři chlapi na Safari autorovou prvotinou, čerpá pro svůj netypický cestopis zkušenosti a strasti ze všech svých cest do Afriky. Během let navštívil Marek Novotný několikrát Tanzánii, Ugandu, Namibii, Zimbabwe či Zambii a v knize je to znát. Kniha nejenže přináší perfektní znalosti africké fauny, do které je zamilován, ale i jeho neotřelý pohled na Afriku. Kromě vlastního cestopisu totiž kniha obsahuje tématicky zaměřená pojednání, která se vztahují k objevování Afriky prvními Evropany. Šokující zjištění je, že v době, kdy se v Americe stavěly mrakodrapy, o velkých částech Východní Afriky se nevědělo zhola nic. Nebyla známa poloha velkých jezer jako je Viktorino jezero či jezero Tanganika. Ale nejen o tom kniha je. Autor skvěle pracuje s jazykem, vlastní citace z cest jsou zábavné a dynamické a knize vůbec nechybí správný spád. Je tam vše, co taková kniha má mít. Nic víc a nic méně. Po dlouhé době na trh přichází cestopis o Africe, který je psán s fortelem a znalostmi a ne jen povrchním pohledem. A takových knih jen více.

Marek Novotný (* 1971) bydlí s manželkou a třemi dcerami v Třemošné u Plzně. Pracuje jako manažer v oboru IT. Jeho oblíbeným cílem je Afrika, kam se snaží cestovat tak často, jak to jen okolnosti dovolí. Kromě safari v panenské africké divočině jej zajímá i historie prozkoumávání a objevování Afriky. Není proto překvapivé, že stejně je zaměřená i jeho prvotina Tři chlapi na safari (2023).

Doplňkové parametry

Kategorie: Afrika
Rok vydání: 2023
žánr: cestopisná kniha
jazyk: čeština
počet stran: 340
formát knihy: 15 x 21 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: