Stezka Českem

..může jít každý! První oficiální přechod po hranicích republiky. Stezka Českem, to je první oficiální přechod po hranicích republiky tvořící tisícikilometrovou trasu po jižní části a tisícikilometrovou po severní.

 

Dostupnost Skladem (>3 ks)
Můžeme doručit do:
1.12.2022
Možnosti doručení
Kód: 65239
498 Kč
Stezka Českem

...může jít každý! První oficiální přechod po hranicích republiky.

Stezka Českem, to je první oficiální přechod po hranicích republiky tvořící tisícikilometrovou trasu po jižní části a tisícikilometrovou po severní. Jak se z nápadu party nadšenců stane přechod ve stylu Pacifické hřebenovky nebo Camina, který se dostane do největší světové aplikace dálkových treků a do amerického Forbesu? Proč dokáže takováto cesta během roku nadchnout tisíce lidí? A proč se na stezku vydalo několik psů, kůň, kuře, ale pštros ještě ne?

Kniha obsahuje jednak informativní kapitoly, ve kterých jsou popsány jednotlivé etapy, rady, jak se připravit na cestu, na co si dát pozor nebo tipy na nejkrásnější místa, ale také motivační kapitoly psány lidmi, kteří se rozhodli na Stezku vypravit. Jsou to nadšenci, jenž vyrazili jinak: mladé ženy, které se vydaly poprvé na dálkovou trasu úplně samy, maminky z Klubu minituristů putující s kočárky, rodiny, které cestu pojaly jako putování na více let, pes, co se svou paničkou obešel celou Stezku, či lidé důchodového věku. Samostatná kapitola je věnována Trail Angels, lidem, kteří ve svém volném čase dobrovolně pomáhají poutníkům na Stezce, nebo třeba bandě ze Sportovního klubu vozíčkářů, která projíždí Stezku po etapách. A právě SKV je věnován autorský honorář.

Dočtete se také, na jakých principech a zásadách je Stezka založena, o Klubu českých turistů nebo třeba o udržitelném turismu.
Kniha je určena širokému čtenářskému publiku, protože na Stezku Českem může vyrazit opravdu každý. A pokud se na ni necítí, může si alespoň přečíst krásné a inspirativní příběhy těch, kteří překonali sami sebe a vydali se na trasu, která jim změnila život.

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
? Autor: Martin Úbl
Rok vydání: 2022
typ: turistický průvodce
počet stran: 296
jazyk: česky
formát knihy: 16 x 23 cm
vazba: pevná
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 28.11.2022
Pěkná knížka, doporučuji.
5
MI Avatar autora | 24.11.2022
stojí za to přečíst krásně napsáno psal sám život kdo cestoval určitě se tam občas najde
5
KL Avatar autora | 23.11.2022
Skvěle čtivá kniha, sympatický a zábavný autor.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

publikace Pohoří bez hranic (Siegfried Weiss)
499 Kč
170200009
vypravy 2
349 Kč

Pokračování úspěšných Výprav Jiřího Peňáse a vydavatelství Echo Media. Druhý díl nese název Výpravy pro blízké i...

7491
jizni stezka
499 Kč

Jižní stezka spolu se Severní stezkou tak tvoří první ucelenou trasu pro pěší a cyklisty vedoucí kolem České republiky. Jižní...

7332
A101B0N0002290 V
Novinka
Koruna Česka
Odesíláme do 7 dní
649 Kč

Poznejte Korunu Česka v její letní i zimní kráse společně s cestovatelem a fotografem Jardou Zaoralem. Objevte s ním všech 16...

65505
stredozem
499 Kč

Další ze série dálkových tras Via Czechia je na světě. Vede napříč středozemím, tedy od našeho nejsevernějšího bodu po bod...

7672