Pyrenean Haute Route

Podrobný turistický průvodce pro tzv. Haute Randonnée Pyrénéenne, nejtežším trailu v Evropě.  Trasa se klikatí přes francouzsko-španělské pomezí, aby zůstala co nejvíce v blízkosti hlavního hřebene Pyrenejí.Trasa trailu má   750 km s více než 40 km stoupání.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 6614
649 Kč –4 % 619 Kč
Pyrenean Haute Route
Pyrenean Haute Route
649 Kč –4 %

Podrobný turistický průvodce pro tzv. Haute Randonnée Pyrénéenne, nejtežším trailu v Evropě.  Trasa se klikatí přes francouzsko-španělské pomezí, aby zůstala co nejvíce v blízkosti hlavního hřebene Pyrenejí.Trasa trailu má   750 km s více než 40 km stoupání, takže je vhodný pouze pro zkušené vysokohorské turisty. Převážně neznačená trasa je v průvodci prezentována ve 44 etapách.

Existují tři hlavní turistické trasy přes Pyreneje od pobřeží k pobřeží: z nichž je pyrenejská Haute Route (neboli HRP pro Haute Route Pyrénéenne)jistě nejnáročnější - a pravděpodobně i nejpozoruhodnější. Na rozdíl od GR10 a GR11 tu většinou chybí značení a trail obsahuje pasáže hraničící s lehkým lezením , protože trasa se drží co nejblíže k hlavnímu hřebenu.

Trasa má 750 km od letoviska Hendaye v Atlantském oceánu do Banyuls-sur-Mer na pobřeží Středozemního moře a několikrát překračuje francouzsko-španělské hranice. Nezbytné jsou tedy velké zkušenosti s pohybem ve vysokých horách, navigační schopnosti a soběstačnost. Odměnou je pak úžasná krajina a minimum lidí.

Tento průvodce představuje Pyrenejskou Haute Route ve 44 denních etapách, které jsou rozděleny do pěti sekcí: protože každá sekce začíná a končí na místě přístupném městskou hromadnou dopravou, mohou být individuálně procházeny, pokud nemáte volný celý měsíc a půl  pro kompletní túru. I když trasa nabízí skvělé možnosti pro divoké kempování, každá etapa končí v horské chatě nebo vesnici, což znamená, že můžete každou noc spát pod střechou, pokud tomu dáváte přednost. Jasný popis trasy je doprovázen mapkami v měřítku 1: 100 000 (a zde je GPX soubor s trasou do GPS). V průvodci najdete alternativy pro špatné počasí v případě, že se chcete vyhnout nejtechničtějším a nejnáročnějším pasážím. Průvodce také obsahuje volitelné výstupy na 10 klasických pyrenejských vrcholů, včetně Vignemale, Pic du Taillon a nejvyššího vrcholu v Pyrenejích, Pico de Aneto (3304 m). Najdete zde také užitečné rady týkající se cesty do výchozího a z koncového bodu, vybavení na trail a bezpečnosti v horách.

Od zvlněného zeleného podhůří Baskicka až po vysokohorskou krajinu Pyrenejí  jezery, ledovci a vrcholky nad  3000 m, je stále  scenérie  trailu pestrá a krásná. Mezi nejpozoruhodnější místa patří krasový terén okolo  Pic d'Anie, ledovec Ossoue, Lac de Mar v malebném údolí Val d'Aran a dramatický kamenný kruh v  Gavarnie s klenutou kaskádou.

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělsko - turistické průvodce
Rok vydání: 2019
Stát: Francie, Španělsko-Pyreneje
Typ: turistický průvodce
počet stran: 344
jazyk: anglicky
formát: 11 x 17 cm
vazba: odolná brožovaná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: