Pyrenean Haute Route

Podrobný turistický průvodce pro tzv. Haute Randonnée Pyrénéenne, nejtežším trailu v Evropě.  Trasa se klikatí přes francouzsko-španělské pomezí, aby zůstala co nejvíce v blízkosti hlavního hřebene Pyrenejí.Trasa trailu má   750 km s více než 40 km stoupání.

Dostupnost Odesíláme do 10 dní
Možnosti dopravy
11.10.2021
standardní cena: 649 Kč –15 % 549 Kč
Pyrenean Haute Route
Pyrenean Haute Route
649 Kč –15 %

Podrobný turistický průvodce pro tzv. Haute Randonnée Pyrénéenne, nejtežším trailu v Evropě.  Trasa se klikatí přes francouzsko-španělské pomezí, aby zůstala co nejvíce v blízkosti hlavního hřebene Pyrenejí.Trasa trailu má   750 km s více než 40 km stoupání, takže je vhodný pouze pro zkušené vysokohorské turisty. Převážně neznačená trasa je v průvodci prezentována ve 44 etapách.

Existují tři hlavní turistické trasy přes Pyreneje od pobřeží k pobřeží: z nichž je pyrenejská Haute Route (neboli HRP pro Haute Route Pyrénéenne)jistě nejnáročnější - a pravděpodobně i nejpozoruhodnější. Na rozdíl od GR10 a GR11 tu většinou chybí značení a trail obsahuje pasáže hraničící s lehkým lezením , protože trasa se drží co nejblíže k hlavnímu hřebenu.

Trasa má 750 km od letoviska Hendaye v Atlantském oceánu do Banyuls-sur-Mer na pobřeží Středozemního moře a několikrát překračuje francouzsko-španělské hranice. Nezbytné jsou tedy velké zkušenosti s pohybem ve vysokých horách, navigační schopnosti a soběstačnost. Odměnou je pak úžasná krajina a minimum lidí.

Tento průvodce představuje Pyrenejskou Haute Route ve 44 denních etapách, které jsou rozděleny do pěti sekcí: protože každá sekce začíná a končí na místě přístupném městskou hromadnou dopravou, mohou být individuálně procházeny, pokud nemáte volný celý měsíc a půl  pro kompletní túru. I když trasa nabízí skvělé možnosti pro divoké kempování, každá etapa končí v horské chatě nebo vesnici, což znamená, že můžete každou noc spát pod střechou, pokud tomu dáváte přednost. Jasný popis trasy je doprovázen mapkami v měřítku 1: 100 000 (a zde je GPX soubor s trasou do GPS). V průvodci najdete alternativy pro špatné počasí v případě, že se chcete vyhnout nejtechničtějším a nejnáročnějším pasážím. Průvodce také obsahuje volitelné výstupy na 10 klasických pyrenejských vrcholů, včetně Vignemale, Pic du Taillon a nejvyššího vrcholu v Pyrenejích, Pico de Aneto (3304 m). Najdete zde také užitečné rady týkající se cesty do výchozího a z koncového bodu, vybavení na trail a bezpečnosti v horách.

Od zvlněného zeleného podhůří Baskicka až po vysokohorskou krajinu Pyrenejí  jezery, ledovci a vrcholky nad  3000 m, je stále  scenérie  trailu pestrá a krásná. Mezi nejpozoruhodnější místa patří krasový terén okolo  Pic d'Anie, ledovec Ossoue, Lac de Mar v malebném údolí Val d'Aran a dramatický kamenný kruh v  Gavarnie s klenutou kaskádou.

Doplňkové parametry

Kategorie: Evropa
Oblast: Pyreneje
Rok vydání: 2019
Typ: turistický průvodce
počet stran: 344
jazyk: anglicky
formát: 11 x 17 cm
vazba: odolná brožovaná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Balkánský poloostrov
Balkánský poloostrov
Odesíláme do 5 dní
629 Kč

Balkánský poloostrov se svými neobyčejně bohatými dějinami, úžasnou kulturou a překrásnou přírodou patří k nejzajímavějším...

6950
Sicílie
Sicílie
Odesíláme do 5 dní
539 Kč

Nově aktualizovaný průvodce Rough Guides  po Sicílii obsahuje obsahuje všechny důležité informace pro důkladné poznání tohoto...

5952
Korsika
Korsika
Odesíláme do 5 dní
449 Kč
202
Německo
Německo
Odesíláme do 5 dní
1 059 Kč

Navštivte nejlidnatější zemi Evropy a našeho souseda s detailním turistickým průvodcem Rough Guide.

6824
Turecko
Turecko
Odesíláme do 5 dní
809 Kč

Turecko vám nabídne skoro vše - od nádherných tyrkysových pláží přes památky, ze kterých vám poklesne brada, a lahodnou...

6380
Evropské treky snů
Evropské treky snů
Skladem (3 ks)
659 Kč
1824