Marrákeš - poznejte

Poznejte Marrákeš na 14 nejzajímavějších trasách. Toto exotické město plné barev a vůní vás dozajista oslní. Uvidíte středověké hradby, medinu, barevná tržiště, rijády, paláce, galerie, muzea, zahrady... U každé trasy najdete podrobný popis a mapku, v Marrákeši nezbytnou. Hodit se bude i rozkládací mapa a pár výrazů v arabštině.

Dostupnost Skladem (2 ks)
Kód: 126200026
299 Kč –3 % 289 Kč
Marrákeš - poznejte
Marrákeš - poznejte
299 Kč –3 %

Na 14 prohlídkových trasách uvidíte to nejzajímavější z Marrákeše a okolí. Čekají vás středověké hradby, medina, slavná mešita, barevná tržiště, nádherné rijády, paláce i nová čtvrť s uměleckými galeriemi. Ale také tipy nezapomenutelné výlety do okolí, do Essaouiry a dalších měst, přes horská sedla a oázy až na kraj pouště. 

Atmosféru dokreslují ilustrační fotky a tipy, kde se na procházce občerstvit, odpočinout si nebo něco zajímavého zažít. Toto tajuplné město plné barev a vůní vás dozajista oslní, stejně jako celé Maroko. Vydejte se za exotikou s naším průvodcem a poznejte nejkrásnější místa.

Průvodce obsahuje následující trasy:

 1. Mešita Kutubíja a náměstí Jemaa el-Fna
 2. Tržiště a madrasa Ibn Júsufa
 3. Čtvrť Mouassine
 4. Jižní medina
 5. Palác El Badi a saadské hrobky
 6. Čtvrť Gueliz
 7. Park Majorelle a palmová oáza Palmeraie
 8. Čtvrť Menara
 9. Prohlídka městských bran
 10. Přístavní město Essaouira
 11. V údolí řeky Ourika (přes šafránovou zahradu)
 12. Horská vesnička Imlil a Džabal Tubkal (na nejvyšší horu Maroka).
 13. Přes Tizi n’Tichka do Zagory (z hor přes oázy až na pravé duny Sahary)
 14. Přes Tizi n’Test do Taroudantu (do srdce západního Vysokého Atlasu)

U každé trasy najdete podrobný popis, orientační časovou náročnost a mapku, v Maroku nezbytnou. Jednolivé trasy si můžete přizpůsobit podle svých zájmů a nalady. V průvodci se také dozvíte, kde se ubytovat, na co si dát při pobytu pozor, jak správně nakupovat, jak ušetřit a jaké suvenýry jsou in. Zorientujete se v orientální kuchyni, v místních specialitách a zjistíte, kde jsou vyhlášené podniky. Kniha přináší také praktické turistické rady a tipy pro volný čas z oblasti kultury, zábavy, sportu i adrenalinových zážitků. Určitě oceníte velkou rozkládací mapu Marrákeše vloženou pod klopami obálky a pár výrazů v arabštině.

S dorozuměním zde nebudete mít problém, pokud mluvíte francouzsky, občas využijete i španělštinu nebo angličtinu, jejíž znalost se v zemi s rozvojem turismu rychle zvyšuje.

Doplňkové parametry

Kategorie: Maroko - turistické průvodce, Maroko
? Země: Maroko
Typ: turistické průvodce
počet stran: 144
jazyk: česky
formát: 12 x 19 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: