Myanmar (Barma) - turistický průvodce

 
 
Dostupnost Odesíláme do 5 dní
Můžeme doručit do
7.7.2021
Běžná cena 598 Kč
Ušetříte 99 Kč (–17 %)
499 Kč    
Kód produktu 1823
Značka Jota
Kategorie Asie
 

Myanmar (dřívější Barma) je známý tisícovkami zlatých pagod a sochami obřích Buddhů. V posledních letech se právem stává turistickým hitem jihovýchodní Asie a po desetiletích totalitní nadvlády se otevírá západnímu světu, i když okovy pevného režimu jsou stále patrné.
V Myanmaru najdete jedny z nejúchvatnějších památek světa, ať už je to známá Šweitigoumská pagoda, Zlatá skála či stovky starobylých chrámů, rozesetých v divočině v bývalé mocné říši Bagan. Bohatá a různorodá příroda okouzlí úrodnými pláněmi podél řeky Iravádí, neprostupnými pralesy i sněhem pokrytými vrcholky Himálaje, které tvoří severní hranici země. Jižní část Myanmaru oslní pobřežím s ostrůvky a plážemi s bílým pískem, které jako by byly připomínkou ztraceného ráje. To vše doplňují usměvaví Barmánci, patřící k nejpřívětivějším Asiatům.
Průvodce Myanmar (Barma) obsahuje deset kapitol. V úvodní části se seznámíte s největšími pozoruhodnostmi země a dalšími základními informacemi. Následuje sedm místopisných kapitol, které postupují od bývalého hlavního města Yankounu na jihu země směrem k severu, k těžko přístupným místům autonomního Kačjinského státu sousedícího s Čínou. Závěrečná část přináší souvislosti o historii země, zdejší přírodě i kultuře. Stručný slovníček barmštiny seznamuje se základními výrazy tohoto nejrozšířenějšího myanmarského jazyka. Průvodce doprovázejí nádherné fotografie, přehledné mapky i dobře propojené odkazy.

Joanna Jamesová začínala v Londýně jako obchodnice na komoditním trhu, odkud se vypravila do Pekingu. Zde studovala na místní univerzitě a v současnosti žije v Hongkongu. Pracuje jako fotografka a spisovatelka na volné noze.
Gavin Thomas je nezávislý novinář a cestovatel se zaměřením na Asii a arabské země. Pro nakladatelství Rough Guides pracuje již víc než patnáct let a podílel se mimo jiné na přípravě průvodců Srí Lankou, Indií, Rádžastánem, Dubají, Ománem a Kambodžou.
Martin Zatko je cestovatel a autor či spoluautor více než dvaceti průvodců z nakladatelství Rough Guides, mimo jiné průvodců Koreou, Čínou, Japonskem nebo Vietnamem. Procestoval také Turecko a balkánské země. Myanmar poprvé navštívil v roce 2008 a stal se jeho nejoblíbenější destinací.


K průvodcům Nakladatelství JOTA získáváte BONUSY:
Od vydavatele cestovatelského magazínu pro tablety a chytré telefony SRDCAŘI.CZ. Informace o aktuálních BONUSECH najdete na http://www.srdcari.cz/jota.
Od společnosti ZONER software, a.s., výrobce komplexního programu pro správu, editaci a sdílení fotografií Zoner Photo Studio. Informace o aktuálních BONUSECH najdete na www.zoner.cz/JOTA.
Od společnosti Lingea, s.r.o., výrobce elektronických a knižních slovníků a jazykových nástrojů. Informace o aktuálních BONUSECH najdete na http://www.lingea.cz/spoluprace-jota.

Jazyk česky
Rok vydání 2015
Typ turistický průvodce
Vydavatel Jota
Země (?) Barma
formát knihy A5 brožovaný
vydání 1. vydání
počet stran 382
jazyk česky
hmotnost (gr) 540 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.