Igor Brezovar. Velká jízda pokračuje

Velká jízda pokračuje navazuje na velmi úspěšnou prvotinu slovinského cestovatele žijícího u nás, Igora Brezovara. Kniha navazuje životním příběhem již zkušeného cestovatele, který si plní sen procestovat svět, alespoň jeho „sjízdnou“ část.

Dostupnost Skladem (>3 ks)
Kód: 68949
598 Kč –6 % 559 Kč
Igor Brezovar. Velká jízda pokračuje
cover book
Novinka
598 Kč –6 %

Motorkářská legenda. Šílenec. Nezkrotný rebel a ještě mnohem víc. Ďábel, který na motorce objel svět. Milovník. Cestovatel. Hrdina televizního seriálu Po jedné stopě. Muž bez předsudků se srdcem na pravém místě. To je Igor Brezovar.

Velká jízda pokračuje navazuje na velmi úspěšnou prvotinu slovinského cestovatele žijícího u nás, Igora Brezovara. V první knize Velká jízda začíná jsme se dočetli, jak u malého kluka žijícího v malebné slovinské vesnici Žužemberk vznikla touha cestovat, poznávat a objevovat svět. Pak jsme s ním procestovali kus Evropy, Afriku a Asii, poznávali život a zvyky lidí v exotických končinách… Velká jízda pokračuje navazuje životním příběhem již zkušeného cestovatele, který si plní sen procestovat svět, alespoň jeho „sjízdnou“ část.

V knize se společně s Igorem budeme brodit mongolskými řekami, utopíme motorku, projedeme se po transsibiřské magistrále a zúčastníme se jurta párty.

Dostaneme se do Japonska, budeme spát v parcích, ochutnáme mořské řasy, ryby a sashimi, projedeme se kolem hory Fuji a podíváme se do legendárního Nagana.  

Po cestovatelské pauze po narození druhého dítěte se přesuneme do USA, Anchorage na Aljašce, a prožijeme americký sen, nádherné národní parky, Route 66, americké choppery a country muziku, jazz a blues.

Přes Mexiko budeme pokračovat Střední a Jižní Amerikou, kde žijí nejkrásnější ženy světa (Kolumbie), projedeme Ekvádor, Peru a vysokohorské silnice v Bolívii, kde potkáme indiánky v pestrobarevném oblečení s typickými kloboučky a děti pracující v uranových dolech. Vyspíme se na solném jezeře Ujuni a setkáme se s kmenem Uru na plovoucích ostrovech jezera Titicaca.

V Buenos Aires se budeme učit tančit tango a cestu kolem světa zakončíme v nejjižnějším městě na světě Ushuaia. Po Carretera Austral, nejkrásnější cestě v Patagonii, se pak zase vrátíme do Buenos Aires, odkud odletíme domů.

Tato kniha je věnována všem, jejichž vášeň je cestovat, i těm, kteří ji v sobě hledají. Jejím poselstvím je odhodit strach, vzbudit touhu poznávat, cestovat po světě a na vlastní oči zjistit, jak je pestrý, barevný a krásný.

Editor: Zorka Horká

Doplňkové parametry

Kategorie: Cestopisy
? Autor: Igor Brezovar
Rok vydání: 2023
žánr: cestopisná kniha
jazyk: česky
počet stran: 348
formát knihy: 17 x 24 cm
vazba: pevná s přebalem

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Nevrly Nejkrasnejsi
299 Kč
327 Kč (–8 %)

Poetický cestopis Miloslava Nevrlého...

66716
cestopis Dotknout se nebes (Mike Horn)
229 Kč
319 Kč (–28 %)
144000010
cestopis Lidi aneb...III.díl (M.Holcová)
109 Kč
159 Kč (–31 %)
035000003
příručka Turistický zápisník
129 Kč
027002005
stopem se psem obalka
Novinka
379 Kč
399 Kč (–5 %)

Slávek opět dokazuje, že je Králem autostopu....

69039
cestopis Setkání se Sv.Helenou (R.Konkolski)
389 Kč
549 Kč (–29 %)
167000103