Hlubiny a posedlosti

Strhující příběh prvního českého akvanauta, vynálezce a konstruktéra ponorek Pavla Grosse.

Dostupnost Skladem (>3 ks)
Kód: 67587
498 Kč –5 % 469 Kč
Hlubiny a posedlosti
cover book
498 Kč –5 %

Strhující autobiografie průkopníka potápění a konstruktéra ponorek.

Autobiografické vyprávění začíná zážitky skupiny mladistvých romanticky založených kamarádů v dobách tvrdé totality padesátých až šedesátých let. Magický svět modrozelených hlubin zatopených kamenolomů je jejich společným náboženstvím a jejich primitivní začátky potápění rituálem. Tyto ničím nezatížené časy mladistvého poznávání světa se všemi jeho láskami, dobrodružnými a bláznivými prožitky pomalu přerůstají do vážnějších zájmů. Autor je již během svých studií posedlý myšlenkou, jak přizpůsobit člověka zase zpět tomu prostředí, ze kterého vzešel. Projektuje a staví podmořskou kabinu, ve které stráví osamocen na mořském dně dobrodružné tři dny a tři noci.

Události jsou přerušeny vpádem sovětských vojsk a pokračují autentickým vyprávěním o zážitcích autora ve světě posedlých vynálezců podmořských strojů, lovců korálů, oceánografů a námořních teroristů.

Pavel Gross alias Matto vypráví události tak, jak se skutečně staly. Příběhy, dialogy a legrácky v hospodě či u táborového ohně si není možné zcela přesně pamatovat, jsou nicméně zaznamenané ve stejném duchu a atmosféře, v jakých probíhaly – plné optimismu, bláznivých nápadů, ale i občasného zklamání a strachu.

Nové, aktualizované vydání knihy doplňují unikátní QR kódy odkazující na ukázky z celovečerního dokumentu Akvanaut Pavel Gross, natočeného filmovou společností Srdcaři.cz.

Jeho životní příběh není jen výčtem úspěchů, ale taky bolestí a smutků. Pavel Gross je živoucím důkazem, jak je důležité vstát a jít dál, když vás život občas srazí na kolena. A stejně k tomu jedním dechem dodává: Až se znova narodím, chci to celé znova!“
Miroslav Náplava, režisér filmu a editor knihy

Doplňkové parametry

Kategorie: Opravdové příběhy
Rok vydání: 2023
žánr: autobiografická kniha
jazyk: česky
počet stran: 368
formát knihy: 16 x 23 cm
vazba: pevná s přebalem

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: