Dubrovnik - poznejte

V průvodci najdete nejlepší prohlídkové trasy po Dubrovníku i výlety na okolní ostrovy. Na své si přijdou milovníci památek, dobrého jídla, vodních radovánek, ale i aktivní turisté. Objevte to nejzajímavější! Navštivte například místa, kde se natáčely scény kultovního seriálu Hra o trůny. Na cestách využijete podrobnou rozkládací mapu, na které jsou také jednotlivé trasy zakresleny. Užijte si letos Dubrovník nově!

Dostupnost Skladem (2 ks)
Kód: 126200020
279 Kč –25 % 209 Kč
Dubrovnik - poznejte
98808354 dubrovnik 1
279 Kč –25 %

Užijte si letos Dubrovník nově! V našem průvodci najdete 11 prohlídkových tras městem a jeho okolím. Na své si přijdou milovníci památek, dobrého jídla, vodních radovánek, ale i aktivní turisté a výletníci. Nechte se inspirovat a vyberte si to nejzajímavější právě pro vás. Navštivte například místa, kde se natáčely scény kultovního seriálu Hra o trůny.

Pro většinu návštěvníků je hlavním lákadlem Staré Město, které však zaujímá jen malou část Dubrovníku. Nejlepší dobou k procházce po městských hradbách je podvečer, kdy se terakotové střechy domů barví do broskvových odstínů a užijete si tak  krásný výhled. I další pamětihodnosti ale stojí za návštěvu. Ochutnat musíte z menu některé z mnoha rybích restaurací na pobřeží a samozřejmě nesmí chybět pravá jadranská zmrzlina. 

Dubrovník je skvělou základnou k výletům na ostrovy. Průvodce nabízí vyjížďku na Lokrum nebo na delší výlet na Elafitské ostrovy nebo Mjlet. Na vzdálenější Korčule můžete zůstat přes noc. Ať zavítáte kamkoli, určitě si udělejte čas na koupání, na návštěvu trhu a k dalším ochutnávkám místních specialit.

Průvodce obsahuje následující trasy:

 1. Po městských hradbách
 2. Stradun a pamětihodnosti Starého Města
 3. Ulice Prijeko a oblast jižně od Stradunu
 4. Za Pločskou bránou
 5. Lapad, Babin Kuk a Gruž
 6. Ostrov Lokrum
 7. Elafitské ostrovy
 8. Ostrov Mljet
 9. Cavtat
 10. Trsteno a Ston
 11. Ostrov Korčula

U každé trasy najdete podrobný popis, orientační časovou náročnost a mapku. Atmosféru místa dokreslují ilustrační fotky a tipy, kde se na procházce občerstvit a odpočinout si. Určitě oceníte i podrobnou rozkládací mapu Dubrovníku, ve které jsou trasy také vyznačeny. Budete tak mít vždy přehled, kde se zrovna nacházíte, a můžete si snadno jednotlivé okruhy pozměnit podle aktuální nálady a počasí.

Vydejte se za zážitky s naším průvodcem a poznejte nejpůsobivější místa.

Doplňkové parametry

Kategorie: Chorvatsko - turistické průvodce
Rok vydání: 2018
Stát: Chorvatsko
? Země: Chorvatsko
Typ: turistický průvodce
počet stran: 128
jazyk: česky
formát knihy: 12 x 20 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: