Climbing in Sicily - horolezecký průvodce

Horolezecký průvodce Sicílií obsahující vše potřebné - přesné nákresy, popisy a barevné ilustrační fotografie

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Objednáno
Můžeme doručit do:
4.1.2023
Možnosti doručení
Kód: 1626
1 060 Kč
Climbing in Sicily - horolezecký průvodce

Ještě před deseti  dvaceti lety byla Sicílie lezecky neobjevená, existovalo zde pár míst, kde lezlo nekolik místních horolezců a nyní je tento nádherný středomořský ostrov mekkou světových lezů. V roce 1994 zde bylo  zhruba 40 lezeckcýh oblastí, naní se jejich počet blíží stovce a každý rok mladí sicilští lezci obejvují nové sektroy a tvoří nové cesty.

V 19. století byla mezi bohatšími vrstvami celé Evropy velká poptávka o zdejší citrusové plody. Šlo o módní zboží, které nebylo možné jinde získat. Vlastnit zde sad znamenalo bohatství, které mohlo být snadno poničeno, a proto bylo nezbytností platit za ochranu. Těm, samým, kteří by jinak stromy poničili. Omerta, vendeta, lupara… 

Ne, nebojte, Sicílie není jenom ostrovem s tradiční jižanskou kulturou, odkud je do Říma daleko. Je zde i spousta lezeckých oblastí, které se díky zájmu lidí z celého světa rychle rozvíjí. Ostatně, není divu. V čase, kdy je u nás podzim, zima či časné jaro a hnusně prší, není zrovna nepříjemné sbalit pár lezeckých krámů a nasednout do letadla směr Palermo. Zejména oblast mezi San Vito Lo Capo  v regionu Trapani prodělává tak prudký lezecký rozmach, že už bylo na čase přijít se třetím, doplněným vydáním lezeckého průvodce. Stovky cest v (zatím) 97 sektorech.

Horolezecký průvodce Sicílií obsahující vše potřebné - přesné nákresy, popisy a barevné ilustrační fotografie. Detailní popis jednotlivých lokalit, informace o nadmořské výšce, expozici, charakteru cesty, potřebném vybavení, přístupnosti (auta, děti, zázemí), obtížnosti apod.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zahraniční
Počet stran: 452
Rok vydání: 2012
Typ: průvodce
Vydavatel: Versante Sud
formát knihy: měkká lamin. vazba
vydání: 3. vydání
počet stran: 456
jazyk: anglicky
hmotnost (gr): 1100 g
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: