Climbing in Sicily - horolezecký průvodce

 
 

Horolezecký průvodce Sicílií obsahující vše potřebné - přesné nákresy, popisy a barevné ilustrační fotografie

Dostupnost Odesíláme do 5 dní
Můžeme doručit do
7.10.2020
Běžná cena 1 060 Kč
Ušetříte 61 Kč (–6 %)
999 Kč    
Kód produktu 1626
Značka Versante Sud
Kategorie Zahraniční
 

Ještě před deseti  dvaceti lety byla Sicílie lezecky neobjevená, existovalo zde pár míst, kde lezlo nekolik místních horolezců a nyní je tento nádherný středomořský ostrov mekkou světových lezů. V roce 1994 zde bylo  zhruba 40 lezeckcýh oblastí, naní se jejich počet blíží stovce a každý rok mladí sicilští lezci obejvují nové sektroy a tvoří nové cesty.

V 19. století byla mezi bohatšími vrstvami celé Evropy velká poptávka o zdejší citrusové plody. Šlo o módní zboží, které nebylo možné jinde získat. Vlastnit zde sad znamenalo bohatství, které mohlo být snadno poničeno, a proto bylo nezbytností platit za ochranu. Těm, samým, kteří by jinak stromy poničili. Omerta, vendeta, lupara… 

Ne, nebojte, Sicílie není jenom ostrovem s tradiční jižanskou kulturou, odkud je do Říma daleko. Je zde i spousta lezeckých oblastí, které se díky zájmu lidí z celého světa rychle rozvíjí. Ostatně, není divu. V čase, kdy je u nás podzim, zima či časné jaro a hnusně prší, není zrovna nepříjemné sbalit pár lezeckých krámů a nasednout do letadla směr Palermo. Zejména oblast mezi San Vito Lo Capo  v regionu Trapani prodělává tak prudký lezecký rozmach, že už bylo na čase přijít se třetím, doplněným vydáním lezeckého průvodce. Stovky cest v (zatím) 97 sektorech.

Horolezecký průvodce Sicílií obsahující vše potřebné - přesné nákresy, popisy a barevné ilustrační fotografie. Detailní popis jednotlivých lokalit, informace o nadmořské výšce, expozici, charakteru cesty, potřebném vybavení, přístupnosti (auta, děti, zázemí), obtížnosti apod.

Počet stran 452
Rok vydání 2012
Typ průvodce
Vydavatel Versante Sud
formát knihy měkká lamin. vazba
vydání 3. vydání
počet stran 456
jazyk anglicky
hmotnost (gr) 1100 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.