Korfu - inspirace na cesty

Nové vydání průvodce po řeckém smaragdovém ostrově. Korfu patří mezi nejzelenější z ostrovů a je také jedním z nejmalebnějších. Slunné pláže a neopakovatelná atmosféra hlavního města už celá staletí okouzlují své návštěvníky a určitě učaruje i vám. S naším průvodcem vám nic zajímavého neunikne. Součásti publikace jsou také užitečné fráze v řečtině a gastronomická slovníček.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 126000024
229 Kč –13 % 199 Kč
Korfu - inspirace na cesty
98993496 korfu 7
229 Kč –13 %

Na Korfu se nacházejí jedny z nejkrásnějších a nejčistších pláží Evropy. Zatímco vlny k surfování lze objevit na západních březích, na chráněnějším východním pobřeží je spousta klidných zátok vhodných pro celou rodinu. Co se týče moře samotného, voda v zálivech se blyští v celé škále jasně modré a vytváří až neuvěřitelné odstíny. Pokud přijedete na ostrov na jaře nebo na začátku léta, poznáte i to nejlepší z jeho flóry: nachází se zde přibližně 100 původních volně rostoucích květin, které nenajdete nikde jinde.

Korfu je západní bránou do Řecka a také vstupní bránou na Jadran. Hlavní město Kerkyra je považováno za nejkrásnější město všech řeckých ostrovů a jeho návštěva je pro většinu turistů zlatým hřebem dovolené. Kde jinde na světě se můžete posadit ve stylové francouzské kavárně v benátských uličkách, upíjet řeckou kávu a přitom hledět na anglický palác? Město Kerkyra a ostrov Paxos jsou také jedinými místy v Řecku, kde si můžete vychutnat zázvorové pivo ve stylu 19. století. Ať už se ubytujete kdekoli, určitě si užijete mnohých vodních radovánek i veselého nočního života.

Praktické informace vám pomohou připravit se na cestu, najít ideální ubytování a přiblíží vám kulturu a životní styl obyvatel. Publikace obsahuje mapu Korfu a hlavního města a také slovníček nejužitečnějších frází. Řecké písmo je na první pohled málo čitelné, ale určitě si brzy zvyknete, zvláště znáte-li azbuku nebo máte dobré základy z matematiky. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Řecko - turistické průvodce
Druh: turistické průvodce
Kontinent: Evropa
Stát: Řecko
? Země: Řecko
Typ: turistický průvodce
počet stran: 144
jazyk: česky
formát knihy: 10 x 15 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: