Vážení zákazníci, z technických důvodů bude naše pražská prodejna uzavřena ve středu 24. dubna a ve čtvrtek bude otevřeno jen do 14:30. Děkujeme za pochopení.

Kodaň - inspirace na cesty

Nový průvodce po Kodani nabízí přehled hlavních zajímavostí tohoto pobřežního města. Kromě památek a tipů pro volný čas najdete v knize praktické rady na cesty, na klopách obálky pak užitečné fráze a mapky. Pokud jedete do Kodaně poprvé, oceníte TOP 10 zajímavostí, které byste neměli minout a itinerář pro ideální den v Kodani.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 126200008
229 Kč –4 % 219 Kč
Kodaň - inspirace na cesty
99506651 kodan 4
229 Kč –4 %

odaň je okouzlující přímořská metropole s krásnou architekturou, zajímavou historií a kulturou, vynikající tradiční kuchyní a spoustou zajímavostí. Kam oko pohlédne se rozprostírají vodní plochy. Atmosféru města dotváří výrazný smysl pro fantazii a barvy. Jedním z největších lákadel města jsou samotní jeho obyvatelé. Dánové vědí, jak si užívat život, zvláště pokud jde o rodinu, přátele, dobré jídlo i pohodu okamžiku. Severský styl zvaný hygge si už získal mnoho vyznavačů po celém světě. 

Kodaň přímo vibruje nočním životem. Kulturní kalendář je též bohatý. Kodaň je například proslulá jako jedno z evropských center jazzu – v létě provází místní i turisty na nejdelší pěší zóně světa Strøget živá hudba. Kodaň a blízké okolí nabízí také pestré sportovní vyžití, na své si zde přijde úplně každý. Místní zábavní parky nadchnou děti i dospělé.

V úvodu knihy najdete TOP 10 zajímavostí a itinerář pro ideální den v Kodani. Samozřejmě v něm nechybí nejslavnější socha Kodaně, malá mořská víla. Hlavní část průvodce popisuje jednotlivé části města. Cílem procházek bude Radniční náměstí a čtvrti Vesterbro, Strøget, Slotsholmen, Univerzitní čtvrť a parky, Nyhavn, Christianshavn a Holmen, okrajové čtvrti a další. 

Z Kodaně můžete v rámci jednodenního výletu snadno navštívit tři zajímavá místa na venkově. Roskilde s nádhernou katedrálou a muzeem vikingských lodí, Hillerød s úchvatným zámkem Frederiksborg a Helsingør, kde stojí hrad Kronborg.

Nechybí doporučení z oblasti ubytování a stravování. Kniha obsahuje malý slovníček, který pomůže s objednáním jídla v restauraci. Na klopách obálky najdete základní konverzační fráze v dánštině a mapky Kodaně.

Pokud chcete mít po ruce podrobnější jazykovou podporu a být vybaveni na nouzové situace, přibalte si do kufru naši dánskou konverzaci. U všech vět je uveden přepis výslovnosti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Turistické průvodce
Oblast: Kodaň
Rok vydání: 2022
Stát: Dánsko
Typ: turistické průvodce
počet stran: 144
jazyk: česky
formát knihy: 10 x 15 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: