Průvodce horskou a cestovní medicínou

 
  • 1 z 5
 

Malá, ale velmi praktická brožura je českou verzí manuálu světově proslulého odborníka na horskou medicínu Emmanuela Cauchyho.

Dostupnost Nedostupné
Běžná cena 260 Kč
Ušetříte 21 Kč (–8 %)
239 Kč
Kód produktu 1414
Značka Cohen P&D s.r.o.
Kategorie Horolezectví
 

Malá, ale velmi praktická brožura je českou verzí manuálu světově proslulého odborníka na horskou medicínu Emmanuela Cauchyho. Českou verzi tohoto perfektního manuálu připravili MUDr. Kristína Höschlová (překlad) a MUDr. Tomáš Kozák (odborná recenze).

Průvodce horskou a cestovní medicínou je drobná brožura formátu A5 , která ale  obsahuje přehled všech nejčastějších zdravotních problémů spojených s pobytem v horách i obecně v přírodě. Knížka je určena pro zdravotníky, lékaře, horské vůdce nebo jiné členy expedic zajišťující zdravotní pomoc pro výpravu.

Knížka nejprve představuje charakteristiku nehostinných končin a s nimi spojená onemocnění a úrazy. Dále v ní najdete návod na sestavení lékárny – jak pro lékaře, tak pro nelékaře.V dalších oddílech jsou popsána různá onemocnění a úrazy s návody první pomoci i pokročilé lékařské péče a jsou doplněna doporučením, kdy je možno ve výpravě pokračovat a kdy je nutná urgentní evakuace a repatriace postiženého. Odborné lékařské postupy jsou označeny v červených rámečcích. Nemoci a úrazy jsou řazeny nejen podle původu, ale i podle projevů „od hlavy k patě“. 

Autor knihy Emmanuel Cauchy je lékař a horský vůdce působící v Chamonix ve Francii. Má mnoholetou zkušenost s horskou záchranou a expediční medicínou, je zakladatelem Institutu vzdělávání a výzkumu v horské medicíně v Chamonix (Ifremmont) a tato knížka je jednou z jeho mnoha publikací na téma horské medicíny. Jméno  je v oblasti horské medicíny známé např. v souvislosti s přednáškami na tradičním srazu lékařů - Pelikánův seminář. A co říká o knize autorka českého překladu?

"Tato kapesní příručka vám bude nezbytným průvodcem při vašich dobrodružných cestách. Líbí se vám objevovat nejodlehlejší kouty planety? Máte rádi vysokohorskou turistiku nebo se chystáte na expedici? Pak určitě víte, že nedostatečná zdravotnická příprava může cestu rychle pokazit. V příručce najdete návod na první pomoc jak pro běžné nemoci, tak i pro situace ohrožující život. Je zde výčet naléhavých stavů, od prostředí pouště po nejvyšší horské vrcholy, doplněný návodem na vybavení lékárny. Kniha je určena pro lékaře, zdravotníky i laiky – zkušené cestovatele"

Podobné produkty

Jazyk česky
Počet stran 145
Rok vydání 2013
Typ průvodce
Vydavatel Cohen P&D s.r.o.
formát knihy A5 kapesní
vydání dotisk 1. vydání
počet stran 145
jazyk česky
hmotnost (gr) 250 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.